flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ В СЛОВ’ЯНСЬКОМУ МІСЬКРАЙОННОМУ СУДІ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

                                                                                                                                                                                                                                                                                             ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням зборів суддів

Слов’янського  міськрайонного

суду Донецької  області 

 21.11.2016 протокол № 13  

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Рішенням зборів працівників апарату

Слов’янського  міськрайонного суду

Донецької  області

                                                                     22.11.2016  протокол №  12 

 

                                                                                                                      

 

 

ПРАВИЛА

ВНУТРІШНЬОГО ТРУДОВОГО РОЗПОРЯДКУ В

СЛОВЯНСЬКОМУ МІСЬКРАЙОННОМУ СУДІ ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ  

 

(зі змінами від  06.07.2018, протокол зборів трудового колективу

Слов’янського  міськрайонного суду Донецької  області  № 9)

 

 

1.ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

 Правила внутрішнього трудового розпорядку в Слов’янському міськрайонному суді Донецької області розроблені згідно положень статей Конституції України, Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Закону України «Про державну службу», Кодексу Законів про працю України, «Про відпустки», Положення про апарат Слов’янського міськрайонного суду, Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції та інших нормативно-правових актів України.

  1. Правила внутрішнього трудового розпорядку в Слов’янському міськрайонному суді Донецької області (далі - Правила), поширюються на суддів,  державних службовців,  працівників патронатної служби, службовців та робітників Слов’янського міськрайонного суду Донецької області (далі - працівники суду) і є обов’язковими для дотримання  та  виконання.
  2. Метою Правил внутрішнього трудового розпорядку є зміцнення трудової  та виконавчої дисципліни, належну організацію праці, повне і раціональне використання робочого часу, підвищення якості і продуктивності  роботи Слов’янського міськрайонного суду ( далі- Суд).
  3.       Усі питання, пов'язані із застосуванням Правил вирішуються  головою суду, керівником  апарату суду в межах наданих їм законом  повноважень, а у випадках, передбачених законодавством - спільно або за погодженням із зборами суддів суду або із трудовим колективом Суду.

 

  1. II. ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ, ПЕРЕВЕДЕННЯ ТА ЗВІЛЬНЕННЯ ПРАЦІВНИКІВ

 

  1.  Порядок обрання, переведення, звільнення, призначення на адміністративну посаду суддів Слов’янського міськрайонного суду визначається Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

  6.Призначення (переведення) на вищу посаду працівника апарату суду здійснюється відповідно до вимог статті 21 Закону України «Про державну службу» на конкурсній основі.

  1. Прийом на роботу інших працівників суду здійснюється на загальних підставах, згідно з Кодексом законів про працю України та іншими нормативно-правовими  актами законодавства України.

  8.Особа, яка бажає взяти участь в конкурсі, подає в установленому  порядку до конкурсної комісії такі документи:

- копію паспорту громадянина України;

- письмову заяву про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів щодо зайняття посади державної служби, до якої додається резюме у вільній  формі;

- письмову заяву, в якій повідомляється що до неї не застосовуються заборони, визначені частиною третьою або четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», та надає згоду на проходження перевірки та на оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до зазначеного Закону;

- копію документа про освіту;

- посвідчення атестації щодо вільного володіння державної мовою

(з 01.05.2017 року);

- заповнену особову картку встановленого зразка;

- декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за минулий рік за формою;

- трудову книжку, якщо є.

  1.  Під час укладання трудового договору забороняється вимагати від осіб, які  приймаються на роботу документи,  подання яких не передбачено законодавством України.

10.Призначення, переведення, прийняття та звільнення працівника апарату суду  оформляються наказом керівника апарату суду, про що вони ознайомлюються під підпис.

11.З метою перевірки професійного рівня і ділових якостей державних службовців при призначенні на посаду  може встановлюватися випробування, про що має бути зазначено в наказі про призначення.

    При призначенні особи на посаду державної служби вперше встановлення випробування є обов’язковим. Випробування при призначенні на посаду державної служби встановлюється строком до шести місяців.

           Строк випробування при прийнятті на роботу службовців не може перевищувати трьох місяців.

  Строк випробування при прийнятті на роботу робітників не може перевищувати одного місяця.

  1. Особи, які призначаються на посаду державного службовця вперше, складають Присягу державного службовця відповідно до статті 36 Закону України «Про державну службу».

 Власноруч підписаний текст Присяги зберігається в особовій справі. Про складання присяги робиться запис у трудовій книжці.    

  1. Записи про призначення, переведення, прийняття, заохочення та звільнення працівника суду заносяться до трудової книжки.
  2. Ведення трудових книжок здійснюється згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженою спільним наказом Міністерства праці, Міністерства юстиції та Міністерства соціального захисту населення України від 29 липня 1993року № 58.

  Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на консультанта суду (по роботі з персоналом).

  15.Трудовий договір може бути припинено тільки на підставах, передбачених чинним законодавством України. Працівник апарату суду має право розірвати трудовий договір зі своєї ініціативи, письмово попередивши про це керівника апарату суду за два тижні. Після закінчення цього терміну працівник апарату суду має право припинити роботу.

За домовленістю між працівником та керівником апарату суду трудовий договір може бути припинено до закінчення терміну попередження про звільнення. Причина звільнення має бути зазначена в точній відповідності з формулюванням чинного трудового законодавства, із посиланням на статтю (пункт) Кодексу законів про працю України або інших законодавчих актів.

  1. Керівник апарату Слов’янського міськрайонного суду Донецької області, його   заступник   призначаються   на   посади   начальником   Територіального управління Державної судової адміністрації України в Донецькій області за поданням голови суду за  конкурсом, відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів».
  2. Помічник судді призначається на посаду наказом керівника апарату суду за поданням судді (ст. 154 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», п. 2 ст. 92 Закону України «Про державну службу», Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції, затверджене рішенням Ради суддів України від 25.03.2011 №14).

  Помічник голови суду призначається наказом керівника апарату суду за на строк повноважень голови суду (п. 2 ст. 92 Закону України «Про державну службу»).

  1. Прийняття на роботу (призначення на посаду тощо) працівників апарату  суду   оформлюється наказом керівника апарату. Днем початку виконання працівником своїх службових обов'язків є день, дата якого зазначена в наказі керівника апарату. 
  2. З наказом про прийняття працівника на роботу (призначення на посаду тощо) він ознайомлюється під розписку в особовій картці, в якій повторюється запис в трудовій книжці.
  3.  20.  Призначеного або переведенного в установленому порядку  на іншу посаду працівника апарату суду, в день його виходу на нове місце роботи, консультант суду (по роботі з персоналом) зобов’язаний ознайомити його з Законами України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», «Про запобігання корупції», Правилами внутрішнього службового розпорядку Слов’янського міськрайонного суду Донецької області, цими Правилами, Правилами поведінки працівника суду,   Правилами етичної поведінки державних службовців, Положенням про автоматизовану систему документообігу суду, Інструкцією з діловодства у місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва та Севастополя, Апеляційному суді Автономної Республіки Крим та Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ та Посадовою інструкцією під особистий підпис.

 Відповідальний працівник  апарату суду зобов’язаний провести інструктаж з питань техніки безпеки, протипожежної охорони, інших вимог з охорони праці.

  1. Перед   розірванням   трудового   договору    працівник  суду  зобов'язаний    повністю розрахуватися за одержані ним матеріальні цінності, повернути службове посвідчення, передати всі службові документи іншій особі, визначеній Головою суду, Керівником апарату суду.

 

III. ОСНОВНІ ПРАВА Й ОБОВ'ЯЗКИ ПРАЦІВНИКІВ

 

  1. Судді мають права та обов’язки, визначені статтею 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» і загальні права та обов’язки, передбачені Конституцією України, іншими чинними Законами України.
  2. Працівники  суду мають право:

-   користуватися   правами   та   свободами,   які   гарантуються   громадянам   України Конституцією і законами України;

-  на повагу особистої гідності, справедливе і шанобливе ставлення до  себе з боку керівників, працівників суду та інших осіб;

-  брати  участь  у  розгляді  питань  і  прийнятті   відповідних  рішень у  межах  своїх повноважень;

-  на оплату праці залежно від посади, яку він займає, рангу, який йому присвоюється (якщо він державний службовець), якості виконання своїх обов'язків, досвіду та стажу роботи;

-  на  просування   по   службі   з   урахуванням   кваліфікації  та  здібностей,   сумлінного виконання своїх обов'язків, участь у конкурсах на заміщення вакантних посад більш високої категорії;

- вимагати службового розслідування з метою зняття безпідставних, на думку працівника, звинувачень або підозри;

- на здорові,  безпечні та належні для високоефективної роботи умови праці;

- на соціальний  та правовий захист відповідно до їх статусу;

- на захист своїх законних прав та інтересів в судовому порядку.

  1. Працівники  суду зобов'язані:

- дотримуватись Конституції України, вимог Законів України «Про судоустрій і статус суддів», «Про державну службу», «Про запобігання корупції», «Правил поведінки працівника суду», «Правил етичної поведінки державних службовців», цих Правил  та інших актів законодавства України;

- не допускати порушень прав і свобод людини та громадянина;

- сумлінно виконувати свої службові обов'язки, проявляти ініціативу і творчість, постійно вдосконалювати організацію своєї роботи;

- діяти тільки в межах своїх повноважень;

- дотримуватися трудової дисципліни;

- забезпечувати раціональне, ефективне та економічне використовування матеріальних та фінансових ресурсів, які йому доручені;

- не припускати дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам держави чи негативного впливу на репутацію працівника суду; не брати участь у діях, що суперечать національним інтересам України, ускладнюють функціонування державних органів;

- не вчиняти дій, що можуть бути розцінені як використання свого службового становища в корисливих цілях у власних інтересах, а також дій, які відповідно до чинного законодавства вважаються корупційними;      

- зберігати службову, конфіденційну, а також іншу інформацію, яка згідно законодавству не підлягає розголошенню;

- додержуватись вимог з охорони праці, протипожежної безпеки, техніки безпеки, виробничої санітарії та встановленого порядку збереження документів та матеріальних цінностей;

- утримувати свої робочі місця в чистоті.    

Працівники  суду несуть також інші обов'язки відповідно до чинного законодавства України.

 Коло обов’язків, які виконує кожний працівник суду за своєю посадою визначається  відповідними Положеннями та Посадовими інструкціями, затвердженими  керівником  в установленому порядку.

 

  1. IV. ОСНОВНІ ОБОВ'ЯЗКИ КЕРІВНИЦТВА СУДУ

 

  1. Повноваження, обов’язки голови суду та його заступника визначені положеннями статей Закону України «Про судоустрій і статус суддів», чинним трудовим законодавством України. 
  2. Повноваження, обов’язки керівника апарату суду та його заступника визначені положеннями статей Закону України «Про судоустрій і статус суддів», Закону України «Про державну службу», чинним трудовим законодавством України, відповідними посадовими інструкціям.
  3. Керівництво  суду  зобов’язано:

- правильно організовувати роботу працівників таким чином, щоб кожен з них працював за своєю спеціальністю і кваліфікацією, мав закріплене за ним робоче місце, був ознайомлений з установленими завданнями;

- забезпечити безпечні та нешкідливі умови праці;

- забезпечувати в установленому порядку підвищення кваліфікації працівників за їх фахом   у відповідних навчальних закладах, на лекційних заняттях, курсах;

- забезпечувати матеріальну зацікавленість працівників у результатах їх особистої праці та загальних підсумках роботи; економічне і раціональне витрачення фонду оплати праці;

- забезпечувати додержання працівниками трудової та виконавської дисципліни;

- неухильно додержуватися законодавства про працю;

- постійно контролювати знання і дотримання працівниками всіх вимог інструкцій з техніки  безпеки;          

- створювати належні для високопродуктивної роботи умови праці;

- справедливо вирішувати питання про моральне та матеріальне заохочення працівників, які   досягли значених результатів у роботі.

         Керівництво суду  повинне забезпечувати виплату заробітної плати працівникам в установлені терміни та в розмірах, передбачених законодавством і трудовим договором.

         Забороняється приховувати факти та обставини, що становлять загрозу для життя, здоров’я і безпеки працівників суду.

 

V. РОБОЧИЙ ЧАС ТА  ЙОГО ВИКОРИСТАННЯ. ЧАС ВІДПОЧИНКУ

 

  1. Для працівників суду встановлюється п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями – субота і неділя. Тривалість робочого часу працівників становить 40 годин на тиждень (за винятком працівників віком до 18 років та інших категорій працівників, передбачених чинним законодавством).

           У випадках, передбачених статтею 56 КЗпП України, окремим працівникам на їх прохання може встановлюватися неповний робочий день чи тиждень з оплатою праці пропорційно відпрацьованому ними часу.

          Час початку і закінчення роботи та час перерви для відпочинку і харчування встановлюються такі:

 

 

З понеділка по четвер:

П’ятниці

Початок роботи

8 год. 00 хв.

8 год. 00 хв.

Перерва

12 год. 00 хв. – 12 год. 45 хв.

12 год. 00 хв. – 12 год. 45 хв.

Закінчення роботи

17 год. 00 хв.

15 год. 45 хв.

 

 

 Напередодні святкових та неробочих днів, що визначені статтею 73 КЗпП України, тривалість роботи працівників скорочується на одну годину.

  1. Перерва для відпочинку і харчування  не включається в робочий час. Працівники  суду використовують час перерви на свій розсуд, на цей час вони можуть відлучатися з місця роботи.
  2. Надурочна робота та робота у вихідні та святкові дні, як правило, не допускається. Залучення працівників до надурочної роботи, роботи у вихідні, святкові та неробочі дні провадиться у випадках та за умов, передбачених чинним законодавством України, за письмовим наказом керівника.

         Для виконання невідкладної і непередбаченої роботи працівники суду зобов'язані за розпорядженням керівника  з'являтися на службу у вихідні, святкові та неробочі дні, робота за які компенсується відповідно до чинного трудового законодавства України.

  1. За наявності поважних причин, перелік яких передбачено ст. 56 Кодексу законів про працю України, за заявою працівника суду, як при прийнятті на роботу, так і згодом може встановлюватися неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Установлення працівникові суду неповного робочого дня або неповного робочого тижня з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу оформлюється наказом керівника  суду.
  2. Працівникам апарату  суду надаються щорічні (основна та додаткові) відпустки із збереженням на їх період місця роботи (посади) і заробітної плати відповідно до чинного законодавства України.
  3. 33. Щорічна основна відпустка надається працівникам тривалістю не менше 24 календарних днів.
  4. Порядок надання відпусток суддям визначається з урахуванням положень статті 136 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»; суддям надається щорічна оплачувана відпустка тривалістю 30 робочих днів з  виплатою, крім суддівської винагороди, допомоги на оздоровлення в розмірі посадового окладу.

         Суддям, які мають стаж роботи більше 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів.  

Щорічна основна оплачувана відпустка державним службовцям надається тривалістю 30 календарних днів із виплатою грошової допомоги у розмірі середньомісячної заробітної плати, визначеному чинним законодавством України.

Працівникам патронатної служби щорічна основна відпустка надається тривалістю 24 календарних дня з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника патронатної служби.

Працівникам патронатної служби надається додаткова відпустка за особливий характер праці, пов’язаної з роботою на персональному комп’ютері тривалістю 4 календарних дні.

                      (Пункт 34 доповнений абзацом 5 згідно протоколу зборів   трудового колективу Слов’янського міськрайонного суду Донецької області від 06.07.2018 № 9).

 

Службовцям та робітникам апарату суду надається щорічна відпустка із виплатою  матеріальної допомоги для оздоровлення у розмірі, що не перевищує посадовий оклад працівника.

Щорічна основна відпустка може бути використана частинами за умови, якщо безперервна її частина становить не менше 14 календарних днів. 

  1. Щорічна додаткова оплачувана відпустка за вислугу років на державній службі тривалістю до 15 календарних днів надається державним службовцям відповідно до вимог чинного законодавства України.
  2. Черговість надання відпусток визначається графіками, які затверджуються головою суду (графік   надання   відпусток   суддям),   начальником   територіального   управління Державної   судової   адміністрації   в   Донецькій   області   (графік   надання   відпусток керівнику апарату суду, його заступнику), керівником апарату (графік надання відпусток працівникам суду) на кожен календарний рік не пізніше 15 січня.

 Графіки складаються з урахуванням необхідності забезпечення нормальної діяльності суду та особистих інтересів працівників і можливості їх відпочинку. Графіки доводяться до відома суддів та  працівників апарату суду.

  1. Забороняється ненадання щорічних відпусток повної тривалості протягом двох років підряд.
  2. За рішенням керівника апарату суду  державні службовці  можуть  бути  відкликані  з відпустки. Частина невикористаної відпустки, яка залишилася, надається державному службовцю в будь-який інший час відповідного року чи приєднується до відпустки у наступному році.

Відкликання зі щорічної відпустки інших категорій працівників допускається за згодою працівника лише для відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства з додержанням вимог частини першої статті 79 КЗпП України та в інших випадках, передбачених законодавством.

  1. Працівникам, які навчаються у вищих навчальних закладах, навчальних закладах післядипломної освіти та аспірантурі, надаються додаткові оплачувані відпустки у зв'язку з навчанням.
  2. Обов’язки по веденню обліку робочого часу та заповненню табелів обліку робочого часу покладено на консультанта  суду (по роботі з персоналом).  
  3. Графік проведення особистого прийому громадян головою суду, його заступниками, керівником апарату суду, його заступником затверджується головою суду та вивішуються на дошці оголошень суду. 
  4. Відповідно до частини 9 статті 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя до звільнення з посади не може бути нагороджений державними нагородами, а також будь-якими іншими нагородами, відзнаками, грамотами. Суддя може бути нагороджений державними нагородами лише за проявлену ним особисту мужність і героїзм в умовах, пов’язаних із ризиком для життя.
  1. VI. ЗАОХОЧЕННЯ ЗА УСПІХИ В РОБОТІ
  2. 43. Відповідно до частини 9 статті 56 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» суддя до звільнення з посади не може бути нагороджений державними нагородами, а також будь-якими іншими нагородами, відзнаками, грамотами. Суддя може бути нагороджений державними нагородами лише за проявлену ним особисту мужність і героїзм в умовах, пов’язаних із ризиком для життя.За наполегливу працю, якісне і сумлінне виконання посадових обов`язків та інші досягнення у роботі передбачаються такі заохочення:

- оголошення подяки;

- нагородження грамотою  Слов’янського міськрайонного суду.

  1. За особливі заслуги на державній службі працівники апарату суду можуть бути представлені до державних нагород та присвоєння почесних звань.
  2. Заохочення стосовно керівника апарату та заступника керівника апарату суду застосовується начальником Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Донецькій області за поданням голови суду.
  3. Застосування заходів заохочення до помічника голови суду здійснюється керівником апарату суду за поданням голови суду; помічника судді здійснюється керівником апарату суду за поданням судді, відповідно до Положення про помічника судді суду загальної юрисдикції, затвердженого рішенням Ради суддів України від 25 березня 2011року №14.
  4. Пропозиції щодо заохочення працівників апарату суду подаються на розгляд керівникові апарату суду в установленому судом порядку.

48.Заохочувальні відзнаки вручаються в урочистій обстановці головою суду або керівником апарату суду.

49.В особовій справі та трудовій книжці особи, відзначеної заохочувальною відзнакою, робляться відповідні записи із зазначенням дати і номера наказу.                

 

       VII .Відповідальність за порушення трудової дисципліни та незадовільне виконання службових обов’язків

  1. Підстави та порядок дисциплінарної відповідальності суддів регулюються розділом VI Закону України «Про судоустрій і статус суддів».
  2. 51. За порушення трудової дисципліни, невиконання або неналежне виконання посадових обов’язків до працівника апарату суду може бути застосовано один з таких заходів стягнення:

- догана

- звільнення.

До державних службовців за невиконання чи неналежне виконання службових обов’язків, за вчинок, який ганьбить його як державного службовця або дискредитує, суд можуть застосовуватися такі заходи дисциплінарного впливу:

- зауваження;

- догана;

- попередження про неповну службову відповідність;

- звільнення з посади державної служби.

Звільнення, як дисциплінарне стягнення, може бути застосоване відповідно до пунктів 3,4,7,8 статті 40 Кодексу Законів про працю України (за систематичне невиконання працівником без поважних причин обов’язків, покладених на нього трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, якщо до працівника раніше застосовувалися дисциплінарні стягнення, за прогул без поважних причин, в тому числі відсутність на робочому місці більше 3-х годин протягом робочого дня без поважних причин, чи появу на роботі в стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння).

  1. Дисциплінарні стягнення до керівника апарату та заступника керівника апарату суду застосовуються начальником Територіального управління Державної судової адміністрації України за поданням голови суду відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів».
  2. 53. Застосування дисциплінарних стягнень до працівників суду здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України.
  3. 54. До застосування дисциплінарного стягнення керівник структурного підрозділу має вимагати від працівника апарату суду, який порушив трудову дисципліну, письмове пояснення. У разі відмови порушника надати пояснення складається відповідний акт.

Застосування заходів дисциплінарного стягнення до помічника судді здійснюється керівником апарату суду за поданням судді.

  1. 55. За кожне порушення дисципліни може бути застосовано лише одне стягнення.
  2. 56. При обранні виду стягнення керівництво апарату суду має врахувати ступінь тяжкості вчиненого проступку та заподіяної шкоди, обставини, за яких вчинено проступок і попередню роботу працівника апарату суду.
  3. 57. Керівник апарату суду видає наказ про накладення дисциплінарного стягнення на працівника апарату суду, який оголошується йому під підпис.
  4. 58. Дисциплінарне стягнення може бути оскаржене працівником апарату суду в порядку, встановленому чинним законодавством України.
  5. 59. Якщо протягом року з дня накладання дисциплінарного стягнення до працівника апарату суду не буде застосовано нове дисциплінарне стягнення, то вважається, що він не мав дисциплінарного стягнення.
  6. 60. Якщо протягом року після накладення дисциплінарного стягнення до державного службовця не буде застосоване нове дисциплінарне стягнення, він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.

Якщо державний службовець не вчинив нового порушення Закону Україи «Про державну службу», інших нормативно-правових актів у сфері державної служби і виявив себе сумлінним службовцем, дисциплінарне стягнення стосовно нього може бути знято до закінчення року, протягом якого воно було накладено, але не раніше ніж через шість місяців з дня накладення дисциплінарного стягнення. Право на дострокове зняття дисциплінарного стягнення належить суб’єкту призначення, що його застосував.

Протягом строку дії дисциплінарного стягнення (крім зауваження) заходи заохочення до державного службовця не застосовуються.

  1. 61. Якщо працівник апарату суду не допустив нового порушення трудової дисципліни, сумлінно та якісно виконував посадові обов’язки, за поданням керівника відповідного структурного підрозділу, стягнення може бути зняте відповідно до законодавства.
  2. 62. Зняття дисциплінарного стягнення оформлюється наказом керівника апарату суду, про що оголошується працівникові апарату під підпис.

 

VIII. Правила особистої етики  та культури зовнішнього вигляду

 

  1. Працівники суду зобов’язані вживати всіх необхідних заходів для виконання положень Кодексу суддівської етики, затвердженого ХІ черговим з’їздом суддів України 22 лютого 2013 року, Правил поведінки працівників суду, затверджених рішенням Ради суддів України від 06.02.2009 року №33, Правил етичної поведінки державних службовців, затверджених постановою Кабінету міністрів України від 11 лютого 2016 року № 65.
  2. Участь працівників апарату суду та суддів у соціальних мережах, інтернет-форумах та застосування ними інших форм спілкування в мережі Інтернет є допустимими, проте працівники апарату суду та судді можуть розміщувати, коментувати лише ту інформацію, використання якої не завдає шкоди авторитету суддів, апарату суду та судовій владі.
  3. Кожен працівник суду повинен:

-  ставитися до всіх відвідувачів та працівників суду ввічливо та з повагою;

- пам’ятати, що кожна людина, яка звертається до суду, має право на шанобливе ставлення, допомогу та уважне обслуговування, а її проблеми не можуть бути обтяжливими.

  1. 66. Працівник суду зобов’язаний:

- поважати досвід, знання та професійну позицію своїх колег;

- бути відкритим до співпраці з метою підвищення якості послуг;

- уникати неконструктивної критики своїх колег і нести індивідуальну відповідальність за публічну критику їхньої роботи;

- уникати навмисного поширення чуток і вживання лайливих слів, як неприпустимих;

   - ставитися до всіх і кожного неупереджено та без дискримінації(словом чи дією) на підставі расової, релігійної, національної, статевої або політичної приналежності, соціального походження, майнового і посадового становища, мови спілкування та інших критеріїв;

- не надавати переваг будь-яким громадським чи релігійним об’єднанням, професійним або соціальним групам, організаціям, компаніям, громадянам;

- проявляти повагу до моральних звичаїв і традицій народів, враховуючи культурні та інші особливості різних етнічних і соціальних груп, релігійних конфесій;

 -бути привітним, спілкуватися рівним, спокійним тоном голосу, уникати надмірної жестикуляції;

- не відповідати на образи, звинувачення або критику з боку громадян, учасників судового процесу, інших працівників суду аналогічним чином, або іншими проявами агресії, що принижують честь і гідність людини;

- виховувати в собі звичку вибачитися та вміння приймати вибачення інших з метою залагодження потенційного або наявного конфлікту.

  1. Зовнішній вигляд працівників суду має підкреслювати як професійну приналежність, рід діяльності, так і характер установи, яку представляє працівник.

Зовнішній  вигляд працівників суду має відповідати діловому стилю, що базується на міжнародному стандарті, в якому цінується розумна консервативність, стриманість, відсутність яскравих аксесуарів та екстравагантного крою.

 

  1. IX. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

 

68.Правила внутрішнього трудового розпорядку працівників Слов’янського міськрайонного суду  доводяться до відома всіх працівників суду під особистий підпис та вивішуються на дошці оголошень суду, розміщуються на сервері загального доступу локальної мережі суду та на офіційному веб-сайті суду веб-порталу «Судова влада».

69.Правила внутрішнього трудового розпорядку працівників Слов’янського міськрайонного суду , затвердуються зборами трудового колективу , а раніші прийняті  Правила внутрішнього трудового розпорядку для працівників  від 14.06. 2013р. № 1-о , вважати такими, що втратили чинність з моменту затвердження цих Правил.